חומרים מרוכבים

‏XENOM משקיעה משאבים רבים בפיתוח טכנולוגיות יצור חדישות וביישומן.‏ החברה פיתחה טכנולוגיות יצור חדשניות והגישה בקשה לפטנטים על תהליכי יצור חדשניים בשיתוף רשות החדשנות. אנו משתתפים בפיתוח טכנולוגיות יצור עם הגופים המובילים באקדמיה ובתעשיות הבטחוניות. החומרים המרוכבים מאפשרים ייצור מוצרים בעלי יכולת עיצוב גבוהה ויחס חוזק למשקל טוב.‏

חומרים מרוכבים (חו"מ) חומר מרוכב הינו שילוב שני חומרים השונים בתכונותיהם - שרף פולימרי וסיבים מתקדמים - ליצירת חומר חדש בעל תכונות חדשות ומשופרות. החומר מהונדס לקבלת רמת ביצועים בהתאם לדרישות המוצר הסופי, לקבלת חוזק, משקל קל, עמידות גבוהה ומחיר תחרותי בטווח הארוך, ביחס לחומרים קונבנציונליים. טכנולוגיה והנדסה בתהליך הייצור של חו״מ מאפשרים יכולת עיצוב גבוהה וחוזק סגולי מעולה.

החופש לתכנן

עם תכנון בחומרים מרוכבים רק הדמיון מהווה מגבלה. אין אף מערכת חומרית המעניקה גמישות בעיצוב כמו חומרים מרוכבים. מחיפויי פנים וחוץ לבנייה, חלקים תעופתיים, חלקי מכונות, אנטנות ועוד. ניתן ליצור מוצרים בעלי קומפלקסיות גיאומטרית ללא מגבלת גודל, צורה או טקסטורה.

כלכליות לטווח ארוך

מוצר מחומר מרוכב בנוי כדי להישאר. בעל עמידות נהדרת להתעייפות, עמידות נגד סדקים ותנאי סביבה, יציבות מימדית מעולה. לכן הופכים את החומר המרוכב לבחירה מובילה במוצר שעתיד לשמש שנים קדימה.

מגוון סגנונות גימור

חומרים מרוכבים מאפשרים גמר מוצרים מגוון ורחב לפי דרישה של גוון וטקסטורה. מוצרים מחומרים מרוכבים ניתנים לתיקון - חיתוך וקידוח - גם באתר הלקוח.

עולם של חומרים

חומרים מרוכבים מאפשרים אינספור שילובים שונים של חומרים למטרות שונות. אנו בXENOM נדע לנווט את הצורך ההנדסי לבחירת החומר הנכון בשבילך

עמידות בתנאי סביבה

חומרים מרוכבים אינם מחלידים, אינם מקבלים קורוזיה, עמידים כימית במגוון רחב של חומרים וממסים, עמידים בקרינת שמש לשנים רבות, וכל אלו בעלות אחזקה מינימלית.

חומר ירוק

מוצרים מחומרים מרוכבים בנויים כדי להישאר ומצריכים אחזקה מינימלית לאורך השנים. החתימה האנרגטית של תהליך ייצור מוצרים בחו"מ נמוכה במיוחד, מה שמוביל לתוצאה של חומר ירוק מיטבי.

יתרון הכיווניות

חומרים מרוכבים הם בעלי מבנה אנ-איזוטרופי מובהק אך ניתן לשליטה בידי המתכנן. שלא כמו חומרים קונבנציונליים אחרים כמו מתכות, כאשר משתמשים באנאיזוטרופיות בתבונה מתקבל יתרון משמעותי בו ניתן להרכיב את החומר הנכון לצורך הנכון רק במקום ובכיוון הנדרש.

הפחתה אקוסטית

חומרים מרוכבים מאפשרים אינספור שילובים שונים של חומרים למטרות שונות. אנו בXENOM נדע לנווט את הצורך ההנדסי לבחירת החומר הנכון בשבילך.

אינטגרציות

ייצור מוצרים בחומרים מרוכבים מאפשר אינטגרציה מול קשיחים לפי דרישה – פלאנג'ים , בראקטים וחיבורי המשך מכל חומר וצורה.

 מאמרים 

חומרים מרוכבים על קצה המזלג

חומר מרוכב הוא חומר המכיל ל חומרפחות שני אלמנטים היוצרים יחדיו חומר חדש השונה בתכונותיו מהחומרים שיוצרים אותו. החומרים מכילים מאגד (מטריצה, שרף) וחומר משריין בדרך כלל בצורת סיבים.

תכנון בחומרים מרוכבים

מתכנן / מעצב מוצרים לרוב מגיע אלינו ושואל "מה התכונות המכניות של סיבי זכוכית?", "מה החוזק למתיחה של 3 מ"מ סיבי פחמן?" למרות שבד"כ אלו שאלות ספציפיות, לא אלו השאלות אותם למעשה התכוון המתכנן לשאול.

הנדסה

ניסיוננו מראה כי לרוב המתכננים חומרים מרוכבים ופיברגלס מהווה תחום חדש, בו הם מתמודדים עם בעיות הנדסיות חדשות. אנחנו לא מתכננים את המוצרים, אלא הופכים את התכנון לבר ביצוע, יעיל, מהיר ותחרותי.